היכן להשקיע היום

שאלת המליון דולר היא היכן להשקיע את הכסף, כסף שיעבוד בשבילך. כסף שעובד בשבילך הוא כסף שמופקד באפיק השקעה ומניב תשואות. נשמע פשוט?, לא כל כך, השאלה איזה אפיק. מגוון  אפיקי ההשקעה נעים בין אפיקים סולידיים לאפיקים רוויי סיכונים ואחוזי התשואה המשתנים מאפיק לאפיק. אז מה אנחנו מחפשים? תלוי את מי שואלים. כלל אחד חכם משותף לכל התשובות, התאמה של ההשקעה ליכולותיו ומטרותיו של המשקיע היא הכרחית. אפיק ההשקעה שהוכיח את עצמו לאורך שנים רבות הוא נדל"ן, אבל מאיפה משיגים את המידע היכן כדאי להשקיע? ואם אין לך כסף? קיימות אפשרויות לא מעטות וכן, גם לבנק יש תפקיד מועיל.

השוק המסורתי מציע שתי דרכים להשקעה בנדל"ן.

 1. האחת סולידית, המניבה רווחים נמוכים
 2. השניה בסיכון גבוה מדי. 

שתי הקצוות האלה אינם מתאימים למשקיע הממוצע ובוודאי שלא למשקיע המתוחכם. אז אלו אפשרויות פתוחות בפניך? אם בוחנים את השוק לעומק, מגלים אפשרויות מגוונות המתאימות לרבים מאתנו, וכן גם כאלה שהן סולידיות עם תשואה נאה.

רגע לפני שקופצים למים

חשוב להבין את הזירה בה אנו פועלים ואת השאלות שיש לשאול רגע לפני שמתחילים:

 1. סימון מטרה: האם יצירת הרווח  היא לטווח קצר או ארוך.
 2. הגדרת סיכון: אלו סיכונים טומן כל אפיק השקעה וכיצד יש למזער אותם.
 3. מה התרחיש הגרוע ביותר
 4. גובה תשואה: אלו תשואות ובטוחות מעניק כל אפיק השקעה.
 5. ביטחון או ספקולציה: האם התשואה בנויה  על בסיס ספקולציה או על ניתוח מעמיק של השוק.
 6. תכנון מס: כיצד יש לתכנן את תשלום המס כך שהתשלום יהיה בדיוק כפי הנדרש. חשוב להבין, עסקת נדל"ן היא אירוע מס, יש לשלם מס על הפעולה. מס הוא חלק בלתי נפרד מעשיית עסקים/רווחים, ראשית יש להיות ערים לכך, שנית יש לתכנן את תשלום המס בצורה חכמה ומושכלת.
 7. הון עצמי או הון ממונף: האם יש צורך להביא "כסף מהבית" או להשתמש בהלוואות שונות בשוק, חוץ בנקאיות או בנקאיות.
 8. האם להשתמש ביועץ לאורך הדרך, ואם כן איזה? עו"ד? יועץ פיננסי? מתווך?יועץ מס?  יועץ משכנתאות? לכל אחד מהם  יש ערך מוסף שונה כששוקלים עסקה ואף שיקולים אחרים, לכן רצוי להיוועץ עם יותר מגורם אחד,  תמיד יש לקחת בחשבון שקיים סיכון כלשהוא ויש לבחון את הרמה שלו ולהיות ערים אליו.

התכנון אסטרטגי של ההשקעה חשוב יותר מהטקטיקה. אחרת אתה סומך על מזל.

אפיקי השקעה בשוק

ועכשיו, לאחר ששאלנו את כל השאלות הנכונות, בוא נבדוק אלו אפיקי השקעה קיימים בשוק.

שוק ההון: למביני עניין., היא כרוכה בסיכון רב, בתנודתיות רבה, ויש להיות בעל הבנה במספרים ולפתח מומחיות, אחרת זו רולטה, הימור לכל דבר ועניין. ניירות ערך אם כן רצוי להשאיר למומחים. משקיעים מעדיפים להתרכז בערוץ סולידי יותר, שהוכיח את עצמו לאורך כל שנותיו, גם בעיתות משבר, הקפאה או מלחמות.

קרקע חקלאית/"זכות לדירה": עוד סוג של הימור. קרקע חקלאית היא השקעה ספקולטיבית, סוג של הימור. אין לדעת מתי הקרקע תופשר אם בכלל, מה יהיה יעודה, מה יקבע את השווי שלה, ולמען האמת רוב הסיכויים שהנכדים  שלך לא יספיקו להינות ממנה.

קבוצות רכישה: קבוצות הרכישה נתפסות כסוג של הזדמנות, התאגדות של בעלי עניין להוזלה של קניית דירה. נשמע מצויין, אבל אם מסתכלים על פרשיות קבוצות הרכישה האחרונות, בראשן פרשת ענבל אור, מבינים שמדובר בסיכון רב, תוך הסתמכות על אנשים אחרים. שוק קבוצות הרכישה בישראל אינו מוסדר וטומן בחובו מלכודות גדולות שיכולות לעלות בהפסדים גדולים. שומר נפשו ירחק.

קרנות מימון והשלמות הון להשקעות שונות: קרנות השקעה שונות הן אפיק  שעשוי להיות רלוונטי, אך זוהי אינה בטוחה נדלנית, ההחלטה אינה בידך אלא אצל מנהל הקרן, הבטוחות הן בחזקת זכויות עתידיות מתאים? אולי לחלקנו…..

נדל"ן: השקעה בנדל"ן בכלל והשקעה בנדל"ן בחו"ל בפרט קוסמת למשקיע הממוצע אבל המציאות טופחת על פניו של מי שמעוניין בכך. הריבית בישראל אפסית, עתודות הקרקע שלה מצומצות, המיסוי הגבוה אם כן על פניו נראה שגם אפיק זה לא כדאי, אבל, וכאן יש לציין אבל גדול, מי אמר שצריך להישאר בגבולות ישראל? ומי אמר שמיסוי גבוה צריך להפיל עסקה? כל עסקה היא לגופה

דירה להשקעה: אם יש קרן אור ואפשרות מועדפת להשקעה אזי מדובר בדירה/יזמויות של דירות. המחירים ממשיכים לטפס, תוכנית מע"מ אפס שבוטלה, כישלון קבוצות הרכישה, חוק שכירות הוגנת ומענקי מקום לפיצוי בינוי מובטחים – חרף כל תוכניות הממשלה שהוצעו ואף יושמו בשנים האחרונות – המציאות בשטח מוכיחה שמחירי הנדל"ן עדיין נמצאים בעליה.

השקעה בנדל"ן – אפיק ההשקעה המשתלם ביותר

אז החלטנו להשקיע בדירה, אבל איזו דירה כדאי לקנות? דירה חדשה מקבלן, דירה על הנייר, יד שנייה? באיזה איזור? האם לנהור להיכן שכולם משקיעים? קבוצת רכישה? קרן השקעות של תמ"א, קרנות להשקעות השקעה בשוק הבינלאומי, אולי בכלל השקעה בחו"ל, ארה"ב?

קניית דירה חדשה מקבלן, הניבנית באזורי ביקוש, בהם מחירי השכירות גבוהים רצויה כאשר לקבלן כבר יש את אישורי הבנייה הנדרשים. במידה ואין לו כאלה, מדובר בהשקעה ספקולטיבית שיכולה להסתיים במפח נפש ובזבוז זמן מיותר, אלא אם מדובר על ליווי בנקאי, וגם פה יש לבחון את הבטחונות גם כאשר שוקלים לרכוש דירה יד שניה במחיר אטרקטיבי, משביחים ומוכרים אותה, ניהנים מהתשואה על ההשבחה. מהלך שכזה מצריך מומחיות לא פשוטה המשקללת פרמטרים רבים.

ויש כמובן את ההשקעה בחו"ל. נכון, זה נשמע גדול ומורכב אבל לא בהכרח, עם ליווי מקצועי נכון ישנה אפשרות גדולה שזו יכולה להיות צעד חכם ומשתלם. אחת מהאפשרויות המשתלמות בשוק היא ההשקעה בנדל"ן אמריקאי. חלום? חלום שבוודאי אפשר להגשים.

נדל"ן אמריקאי, צעד חכם ומשתלם

שוק הנדל"ן האמריקאי מספק למעלה מעשור תשואה שנתית גבוהה, של 9% ומעלה.. בעוד בישראל יש צורך בהון התחלתי גבוה, בארה"ב ניתן למצוא נכסים להשקעה במחיר נמוך מ- 100 אלף דולר.

ארה"ב היא בין הכלכלות  החזקות  ביותר בעולם, עם מחירי נכסים שעדיין נמוכים ואשר מניבים תשואות גבוהות על ההשקעה. המיסוי בשוק האמריקאי נמוך משמעותית מישראל
כאשר,המדיניות האמריקאית מעודדת השקעות.
אגב, בכל השקעה תמיד ניתן לממש אותה בכל רגע נתון, ולהפוך את ההשקעה לכסף נזיל.

האפשרות האחרונה היא השקעה יזמית בחו"ל, המדובר בצעד למביני עניין ומנוסים. ההמלצה היא להתנסות תחילה בהשקעה קטנה עם חברה יזמית ולאחר מכן לצאת לדרך עם השקעות גדולות יותר.

ומה הלאה? כיצד מתחילים?

עכשיו, דמיין כי מישהו יוצא לצוד עבורך את ההשקעות הטובות ביותר בארץ ובארה"ב ובשקיפות מלאה, עם הבטוחות שאתה זקוק להן, עם יכולת הבחירה, עם היצע רחב של שווקים וסוגי השקעה, ועם יכולת שליטה בבחירת חברת הניהול.

מי מבצע את העבודה הזו? HUNT INVESTMENTS GROUP בבעלותה של מיטל הדר, אנו ציידי ההשקעות, אנשים המומחים לנדל"ן בישראל ובארה"בומסייעים ללקוחות ישראלים למצוא ולנהל את ההשקעה שלהם בשוק, באופן המקצועי והמשתלם ביותר. השקעה בארה"ב יכולה להיות פשוטה אם מבצעים אותה באופן חכם ומושכל. כיום אין צורך לגור בארה"ב על מנת להשקיע, המידע נגיש וזמין בכל עת.
אנו חושפים בפני קהל המשקיעים שלנו מגוון שווקים וסוגי השקעה בשילוב יכולת בחירה ובטוחות המעניקים הכנסה כלכלית בטוחה ושקטה.

מספר כללים שיש לזכור רגע לפני שרוכשים נכס בארה"ב

 1. יש לדאוג שהנכס נרשם על שמך בלבד
 2. יש לבדוק כי המודל מייצר אינטרס משותף לחברת ההשקעות ולך
 3. יש לערוך בדיקה מהי התשואה האמיתית לאחר כל ההוצאות
 4. חושב לזכור: לא לפעול מתוך ספוקולציה

המידע סייע לך? מצויין. כי יש עוד הרבה יותר. העמקת את הידע שלך על  אפשרויות ההשקעה? אתה מוזמן לבוא ולפגוש אותנו. אנו נשמח לסייע לך בבחירת ההשקעה הטובה ביותר ובליווי מקצועי ומהימן..  צור איתנו קשר עוד היום ונשמח לראות כיצד הידע המקצועי שלנו יכול להיות לך לעזר.