לעשות נדל"ן לבד? זה לא גדול עליך, זה פשוט רעיון גדול

את הסיפור הזה אתה חייב לשמוע. לפני מספר שנים, אני חושבת כ- 4 שנים, למדתי קורס נדל"ן אצל חבר טוב, אילן מיכאלי. הייתי מ"התלמידים החרוצים", למרות שתמיד קיבלתי מאילן על הראש, התעקשתי לחקור שני שווקים לעומק ולרוחב – שכונת שביב בהרצליה וקריית שרת בת"א. ביצעתי הכל By the book, אך בד בבד סמכתי על האינטואיציות שלי …. לימים זה הצליח, ואני מודה על החוויה המעצימה הזו, תקופה יפה… אבל שלא תתבלבלו – זה היה כרוך בוויתורים ובמשאבים רבים.

האם כל אחד יכול לעשות נדל"ן לבד?

חד משמעי – אפשר. האם זה מתאים לכל אחד? לא בטוח

כל אחד מאיתנו שומע על חברים שקנו נכס בזמן והיום הם "יושבים טוב". מצד שני, שמעת גם על לא מעט שהפסידו את חסכונותיהם בהשקעות נדל"ן לא מוצלחות. נכון, אין ספק שמדובר בענף שכדאי להבין בו ולחיות אותו. לדעת לאתר נכס מתחת למחיר השוק, להשיג בזמן את סכום הכסף המתאים,  ולא תמיד הסכום שברשותנו מתאים לנכס, ולהבין בכל מה שמסביב.

האפשרויות הן רבות בכל הנוגע להשקעה בנדל"ן

אבל בינינו, אתה לא חייב להישאר בחוץ. אם אתה רוצה להשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל, היום יותר מתמיד, נפתחות בפניך אפשרויות להתגבר על מכשולים והחששות שעלולים להפריד בינך לבין חלום הנדל"ן. רובנו, אני בטוחה, לא למדו את התחום, אז אנחנו לא יכולים להבין אותו עד הסוף, או לעשות זאת לביתנו לבד.

אז מה רצוי לעשות בכל זאת?

דבר ראשון לרצות, והשניה לעשות. להחליט ובדרך לשים את האגו בצד (לדעתי זה הכי קשה). לרצות לדעת, להבין, לחקור, ללמוד לעשות ולבסוף גם להחליט ולזכור שנדל"ן זה קודם כל אנשים.

אתה יכול להתעסק עם השקעה בעצמך, ממש כך. לחקור שווקים, להחליט להתמקד בשוק אחד ולרדת לעומק על כל היבטיו. כן זה קיטוט רגליים, רוב הסוליות מתעקמות באופציה הזו, אבל היא שלך ורק שלך, פה אתה תלוי רק בעצמך ולא באף אחד אחר, עורך מחקר שוק מקיף, יוצר שתפים עם כל המתווכים, מנהל מו"מ אם המטרה היא רווח בזמן קצר- אזי יש חשיבות גבוהה להשיג מחיר מתחת למחיר השוק. אם המטרה היא ליהנות מתשואה שוטפת, אזי פה אתה תקבע מה המחיר שתסכים לשלם על הנכס בהתאם לתשואה של השכירות.

למי מאיתנו, אשר אין לו את המשאבים הכרוחים בכך, השוק מעמיד אלטרנטיבות רבות, שאף מבלבלות, הסרטון הבא יעשה לכולנו סדר עם סוגי ההשקעות, הבטוחות, המימון, המטרות, הבנקים, המיסוי ועוד.

סקרן לגלות עוד על ההזדמנויות בהשקעה בנדל"ן? לחץ על שם הערוץ וצפה בסרטונים נוספים שיגלו לך עולם חדש שיביא אותך לרווחה כלכלית.